Rozpis schůzek

Schůzky v tomto školním roce budou začínat v týdnu od 11.9.2023.
V rozvržení schůzek letos nastávají tři velké změny, a to u pondělní družiny Chorošů, nově vzniklé pondělní družiny Benjamínků a čtvrteční družiny Papuček. Roveři a Rangers ze schůzky Chorošů i Papuček byli se změnami seznámeni předem, vše probíhalo i dle domluvy s nimi, tedy tyto změny by neměly být pro nikoho z nich velkým a nepříjemným překvapením.

Skauti a skautky – Cappy Berry v pondělí 18:00 – 19:30,

  • pod vedením Elišky (Eliška Makalová), Kačky a Dračice.

Nová družina Benjamínků v pondělí 17:00 – 18:30,

  • pod vedením Kačky (Kateřina Kočárníková) a Modelíny.

Dvojitá roverská družina Chorošů a Papuček v úterý následovně: Choroši 17:30 – 19:00 a Papučky 18:15 – 19:45,

  • pod vedením Vrabce (Lukáš Mašek), Schumiho a Pilky.

Starší Vlčata a světlušky ve středu 18:00 – 19:30,

  • pod vedením Koblížka (Daniela Horáčková), Máji a Palačinky.

Mladší Vlčata a Světlušky ve středu 18:00 – 19:30,

  • pod vedením Deyla (Jakub Mrakava), Fial a Jeremiho.

Těžko Říct ve čtvrtek 18:00 – 19:30 s frekvencí dle jejich domluvy

Pro omluvu dítěte ze schůzky nebo pro získání informací týkajících se schůzek kontaktujte prosím vedoucího, který danou schůzku vede.

V případě, že by Vaše dítě ze závažných důvodů nemohlo navštěvovat výše uvedené schůzky, dejte nám prosím vědět, abychom vzniklou situaci mohli dále řešit.

Kontakt na nás a naší klubovnu

Skauting

O čem je skauting?

Parta a příležitost

Skauting staví před člověka příležitosti:

  • být členem týmu, mít kamarády,
  • prožívat život naplno, žít dynamicky, aktivně, zábavně a zajímavě,
  • rozvíjet se a růst,
  • pomáhat světu kolem sebe k rozvoji,
  • hledat směr pro svůj život.

Skauting, to jsou dvě základní věci – dobrá parta a dobrá příležitost. Jednak skupina lidí, přátel, kamarádů – jednak příležitost žít život dynamicky a smysluplně. Skauting je celosvětově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi. Umožňuje jim žít a dělat věci společně a staví před ně příležitosti, které jsou zároveň zábavou, hrou – a zároveň způsobem, jak poznávat nové věci. Skauting dává do života řadu sociálních dovedností – schopnost mluvit před lidmi, schopnost naslouchat, schopnost být otevřený vůči druhým a schopnost spolupracovat. Skauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, postavit se na vlastní nohy a převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje. Ve skautingu se lidé učí hledat smysluplnost toho, co dělají – kam nasměrovat svůj život a proč. Skauting je příležitost vstoupit do dospělosti jako člověk, který ví o svých kvalitách i o tom, proč nebýt sám, proč být součástí týmu. Člověk, který ví, co chce, a aktivně za tím jde. Člověk, který může být pilířem společnosti.

Ve skautingu si člověk sáhne na GPSku, foťák, učí se dělat reportáže, slaňovat skály, vařit i sjíždět vodu na raftech. Ale to není důležité. Důležité je, co se člověk učí mimochodem přitom – že má cenu se o něco snažit. Že má cenu se zapojit. Že má cenu spolupracovat. Že má cenu být součástí věcí, ne pozorovatelem…

Pro koho je skauting určen?

Skauting je určen pro všechny děti a mladé lidi, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Oddílová činnost se zaměřuje na hodnotovou výchovu dětí a současně vychází vstříc jejich specifickým zájmům. Programová náplň zahrnuje 26 hlavních a 80 dalších aktivit v oblastech jako je sport, věda a technika, kultura, přírodověda a další.

…skauting staví před každého cestu osobního rozvoje, pomáhá a pobízí ke zdokonalování vlastních schopností a dovedností…

Junácká organizace se nově dělí do čtyř skupin tak, aby mohly být respektovány požadavky rozdílného přístupu k různým věkovým kategoriím dětí. Jsou to:

  • Benjamínci (věk 5–7 let)
  • Světlušky a vlčata (věk 7–10 let)
  • Skauti a skautky (věk 11–15 let)
  • Rangers a roveři (věk nad 15 let)

Konkrétní podoba jednotlivých oddílů se liší. V některých se výchovná činnost uskutečňuje společně pro chlapce a děvčata, jinde je samostatná.

Program v každé skupině je vyladěn tak, aby odpovídal představám, zájmům a potřebám daného věku. Světlušky a vlčata, kteří jsou velmi hraví a teprve poznávají svět kolem sebe, provází na jejich skautské cestě vyprávění o Broučcích či příběh Mauglího z Knihy džunglí. Skauti a skautky se učí týmové spolupráci ve skupině vrstevníků, jsou podporováni v rozvoji samostatnosti a odpovědnosti. Roveři a rangers si již většinou svůj program připravují sami a v jeho rámci se snaží najít si vlastní cestu životem.

Článek převzat ze skautského webu Křižovatka.