Plán akcí na podzim 2019 - leden 2020

• 13. - 15.12. - Výprava - bude upřesněno
  • 18.1. - Výroční slibová výprava
  • 4. - 23.7. - Předběžný termín Tábora

Aby pro vás výše uvedené seznamy byly trošku srozumitelnějsí, připravili jsme pro vás komentáře a rady k jednotlivému vybavení (např. "Jaké vlastnosti by měl mít dobrý spacák?"). Pokud si přesto nebudete něčím jistí, neváhejte se obrátit na vedoucí oddílu na schůzkách, mailem nebo telefonicky.

Nejbližší výprava

11. - 13.10.2019 - Vícedenní výprava
  • Místo: z Nižboru do Roztok u Křivoklátu
  • Sraz: v sobotu 12.10. v 8:20 hodin na Hlavním nádraží pod odjezdovými tabulemi v přízemí
  • Návrat: v neděli 13.10. v 16:49 hodin tamtéž
  • Cena: 100,- Kč
  • Stravování: jídlo bude mít každé své vlastní
  • Ubytování: spát budeme ve stanech z celt
  • Co s sebou:
    • Opencard, Lítačku nebo tramvajenku s platným kuponem MHD
    • Členskou kartu Junáka
    • Spacák a karimatka
    • Ešus, lžíce a vařič (liháček nebo plynový)
    • Vlastní jídlo na celý víkend a 1-2 litry pití
    • Teplé oblečení na ven a na spaní
    • Pláštěnku
    • Hygienické potřeby (+užívané léky)
    • obvyklé věci na vícedenku

Výprava bude putovního rázu, což znamená, že spíme ve stanech postavených z celt a každý si nese svůj batoh po celou dobu výpravy sám. Výprava je tedy vhodná pro všechny samostatnější děti od druhé třídy.
Prosíme zabalte všechny věci do jednoho batohu usnadníte tím dětem cestu vlakem stejně tak prosím balte tak, aby batoh nebyl na dítě příliš těžký a velký. Dále každý dostane na schůzce v klubovně nebo na srazu na nádraží do batohu celtu na stan. Pokud si s balením nebudete vědět rady nebo si nebudete jisti, neváhejte se zeptat.
Prosíme o zpětné potvrzení účasti či neúčasti do středy 9.10. 2019.

Herna deskových her:
V pátek 11.10. se bude v klubovně konat herna deskových a karetních her. Náš oddíl má pěknou zásobu společenských her všeho druhu, které ale hrajeme většinou jen na některých vícedenkách a na táboře. Tento pátek proto nabízíme možnost přijít si tyto hry zahrát, naučit se je, potrápit naše logické a strategické myšlení a pobavit se. Ve sbírce máme např. hry Carcassonne, Bang, Cable Cars, Puerto Rico, Střelené kachny, Halali... a v neposlední řadě také skautskou karetní hru Sacculus. Zváni jsou jak děti, tak i rodiče či prarodiče. Pokud máte nějakou vlastní hru, kterou byste si chtěli s ostatními zahrát, klidně jí přineste s sebou.
Začínáme v 17:30h v klubovně a končíme v 19:30h (přijít a odejít můžete kdykoliv, účast není potřeba předem hlásit).