Co si s sebou vzít na schůzku

• zápisník a tužku
  • uzlovačku
  • šátek (čtyřcípý)
  • nováčka/stezku/pěšinku
  • KPZ
  • přezůvky
* Pokud vedoucí schůzky neurčí jinak

Co si s sebou vzít na jednodenku

• členská karta Junáka (jako platný doklad dokazující věk dítěte - pokud nemáte, tak jiný doklad s věkem)
  • Opencard / Lítačka / platný kupon MHD
  • batůžek
  • pláštěnka (nepromokavá bunda není pláštěnka)
  • dostatek jídla a pití (minimálně 1 litr)
  • vysoké pohorky
  • náhradní ponožky + 3 igelitové pytlíky (silnější, velké, aby se do nich vešla noha v případě promočení bot)
  • oblečení přiměřené počasí
  • čepice (v zimě zimní, v teplejším počasí kšiltovku či klobouk proti slunci)
  • oddílové triko / krojové triko a skautský šátek (pokud již má)
  • nůž (dle uvážení rodičů)
  • toaletní papír
  • věci jako na schůzku